Costa Crociere

Taliansky šarm a extravagancia

Táto azda najpopulárnejšia európska lodná spoločnosť kombinuje európsku tradíciu a lákavé okruhy s klasickým talianskym dizajnom a štýlom.

Spoločnosť Costa Crociere bola založená v roku 1854 pod názvom „Giacomo Costa fu Andrea“. Nákladné lode zakladateľa Giacoma Costy zo začiatku prepravovali olivový olej a látky v oblasti Stredozemného mora. V roku 2000 bola zakúpená korporáciou Carnival. Jej lode odrážajú talianske dedičstvo a štýl v súhre s vymoženosťami, ktoré sú očakávané od moderných lodí 21. storočia.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

 Aktuálne informácie o plavbách spoločnosti Costa Cruises v súvislosti s pandémiou Covid -19

Destinácie: Spoločnosť Costa patrí medzi populárne výletné linky v Európe, s pestrou paletou itinerárov najmä v Stredozemnom mori, Severnej Európe a Karibiku.  Ďalej ponúka jedinečné trasy v Indickom oceáne, ale aj v Ázii zo Singapuru a v Japonsku. 

 

Názov lodeTonážPočet
kajút
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Costa Atlantica  85.700 t1.105iba pre ázijský trh20002019
Costa Deliziosa  92.600 t1.13020102018
Costa Diadema132.500 t1.8862014 
Costa Fascinosa114.500 t1.50720122018
Costa Favolosa114.500 t1.50720112018
Costa Fortuna102.587 t1.35420042018
Costa Firenze135.500 t2.116-2020 
Costa Luminosa  92.600 t1.13020092017
Costa Magica102.587 t1.35420042017
Costa Mediterranea  85.619 t1.05720032017
Costa Pacifica114.500 t1.50720092017
Costa Serena114.147 t1.50720072015
Costa Smeralda183.900 t2.612-2019 
Costa Toscana183.900 t2.612-2021 
Costa Venezia135.500 t2.116-2019 


Ubytovanie

Na výber sú vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom na more a kajuty s balkónom alebo terasou. Základné vybavenie: kúpeľňa s WC, 2 lôžka spojiteľné do manželskej postele, skrine, stolík a a stolička, nastaviteľná klimatizácia, Interaktívna satelitná TV s plochou obrazovkou, trezor, fén, Wi-Fi pripojenie (za poplatok).
Apartmány Suite a Samsara Suites patria do samostatného cenového modelu Deluxe. Okrem služieb a funkcií spoločných pre všetky kajuty majú hostí ubytovaní v týchto kategóriách rôzne exkluzívne výhody, ako napríklad VIP check-in, služby majordóma, každý deň čerstvé ovocie v apartmáne, župan, papuče, vlastnú vírivku a pod.. Bližšie informácie nájdete tu.

Stravovanie

V cene plavby je zahrnutá aj plná penzia v bufetových a hlavných reštauráciách. Okrem troch hlavných jedál je súčasťou plnej penzie aj popoludňajšie občerstvenie v bufetovej reštaurácii - zákusky a slané pochutiny s nápojmi z automatov. Obľúbený je aj polnočný bufet na hornej palube pri bazéne, organizovaný 1-2 krát za týždeň, s prekvapujúcimi dekoráciami z ovocia a ľadovými skulptúrami.
Večerné menu v hlavných reštauráciách sú pripravované v spolupráci so svetoznámym talianskym šéfkuchárom Brunom Barbieri (7 hviezdičiek Michellin počas svojej doterajšej kariéry). Tradične sa na nich nachádzajú talianske regionálne špeciality: cestoviny na rozmanitý spôsob, hydina a hovädzina, morské plody a autentická talianska pizza.
Pre hostí ubytovaných z kategóriách Suite, ako aj pre Diamante a Perla členov Costa klubu, je určená exkluzívna reštaurácia Club.
V prémiových reštauráciách (Samsara, Pummid'Oro, Tavola Peppanyaki) je potrebné rezervovať vopred a platí sa á la carte. ​
V kajutách je k dispozícii 24-hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Automatický servisný poplatok 15% k účtu sa pridáva na všetky zakúpené nápoje a extra služby.

Hostia na palube

Hostia sú prevažne dvojice vo veku od 35 do 55 rokov; na väčšine okruhov tvoria až 80% Európania a z toho značnú časť Taliani. Na palube prevláda medzinárodná atmosféra a oznámenia, ako aj predtlačené informácie (lodné noviny, menu v reštauráciách, informácie o exkurziách a pod.) sú vo viacerých jazykoch.

Aktivity a zábavný program na palube

Plavba na lodi Costa je kombináciou amerického pohodlia a emócií Stredozemia. Mnohopočetný animačný personál pracuje usilovne na tom, aby každého dostal do správnej nálady. Costa Crociere je známa pre obľúbené tematické večery so zodpovedajúcimi večernými menu. Najznámejšou je Festa Italiana. Ďalej je to oslava Benvenuto A Bordo (Vitajte Na Palube) s kapitánom ako hostiteľom, White Party v bielom, Silent Disco alebo Notte Tropical. 
Program dopĺňajú spoločné aktivity ako hry v bazéne, trivia  súťaže, bingo, lekcie tanca. Večery vypĺňajú predstavenia v divadle, živá hudba rôzneho druhu, diskotéka,  tanečné party a niekoľkokrát za plavbu aj polnočný „al fresco“ bufet.

Program na lodi pre deti a mládež

Spoločnosť ponúka v cene plavby dobre organizovaný celodenný program pre deti a tínedžerov rozdelený do 4 vekových kategórií: Mini od 3 do 6 rokov; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 rokov. Pre každú skupinu sú denne pripravené adekvátne aktivity od 9 do 12h, od 15 do 18h a od 21 do 23:30h.
Rodičia môžu počas plavby bezplatne využiť aj dva večery na romantické chvíle vo dvojici, zatiaľ čo sa ich deti zúčastnia na organizovanom večernom bufete alebo na pizza párty s dozorom.

Fitness a oddych

Inšpirovaná starými Rimanmi, Costa kladie trvalý dôraz na wellness a relax. Lodné kúpele Samsara spa a kozmetické salóny sú spravované spoločnosťou Steiner Leisure. Procedúry zahŕňajú množstvo masáží, telových zábalov a tvárovej kozmetiky. K dispozícii sú aj kadernícke služby a manikúra.
Bezplatne sú všetkým hosťom k dispozícii posilňovne so špičkovým tréningovým vybavením Technogym, bežecká dráha, základné kurzy fitness, bazény a vírivky. Lode Costa ponúkajú aj Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers' Association) clinics a golfovými exkurziami v niektorých prístavoch.

Exkurzie na pobreží

Všetky exkurzie sú garantované v anglickom (a v talianskom) jazyku – pre väčšinu exkurzií sú k dispozícii aj sprievodcovia v nemčine, španielčine, francúzštine a prípadne ruštine a portugalčine. 
To, či bude vami vybraná exkurzia organizovaná aj vo vami preferovanom jazyku, závisí od aktuálnej dostupnosti a počtu vopred prihlásených účastníkov v danej reči. Táto informácia je vždy potvrdená až na palube. V prípade, že sa vybraná jazyková verzia nepotvrdí, máte stále možnosť zúčastniť sa na tejto exkurzii v angličtine.

Dresscode

Počas týždňovej plavby sú 1 až 2 večery formálne. U mužov je vtedy odporúčaný tmavý alebo športový oblek a kravata. Počas ostatných večerov je postačujúce ležérne casual oblečenie, hoci džínsy sú do reštaurácií nevhodné, podobne ako aj krátke nohavice, flip-flops či tielko po šiestej hodine večer na verejných priestranstvách.

Costa Cruises - Costa ClubVernostný program CostaClub

má 6 členských úrovní: Ambra, Aquamarine, Corallo, Perla, Perla, Perla Oro a Perla Diamante. Body sú získavané za počet dní plavby (pri rezervácii kategórií All Inclusive a Deluxe) a za extra zakúpené služby a produkty na palube (všetk& kategórie).
Počet bodov za deň plavby závisí od kategórie a od toho, s akým predstihom bola rezervovaná. 

Za všetky plavby s odchodom do 31. augusta 2021 bude udelený dvojnásobok klubových bodov - teraz si môžete zvýšiť úroveň rýchlejšie a získať ešte viac exkluzívnych výhod.

Výhodami členstva sú špeciálne zľavy na vybraných plavbách, fľaša perlivého vína v kajute, suveníry na konci plavby, zľavy v lodných obchodoch a na spa procedúrach, či večere bez príplatku v špeciálnej reštaurácii.

Costa Club

Informácie o členstve, registrácii a podmienkach členstva v Costa Club (v angličtine) nájdete tu.
Informácie o výhodách podľa úrovní (v angličtine) nájdete tu.

Oficiálna valuta a platby na palube

Oficiálna valuta na palube je Euro. Výnimkou sú plavby z prístavov v US, Južnej Amerike, Oriente a Ázii, kde je oficiálnou valutou americký dolár - bližsie info tu

Na lodiach Costa Cruises platí bezhotovostný systém platieb, prostredníctvom osobnej karty Costa, ktorú každý cestujúci dostane pri nalodení. Najneskôr do 48 hodín po nalodení je potrebné ju aktivovať na recepcii alebo v niektorom z na to určených automatov rozmiestnených na palube lode, podľa preferovaného spôsobu platby.
Akceptované sú kreditné karty Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptujú sa VISA Electron, Cirrus Maestro, predplatené (Prepaid), ani dobíjacie platobné karty.  Aktivácia prebieha prostredníctvom automatov. 
Pri platbe v hotovosti je na začiatku plavby potrebné zložiť depozit v hotovosti vo výške 150 EUR / USD na osobu. Na Costa Diadema, Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Costa Fascinosa a Costa Mediterranea prostredníctvom Cash automatov, na ostatných lodiach priamo na recepcii. Oficiálne informácie tu

Palubné účty prepojené s kreditnou kartou sa uhrádzajú vždy počas noci a majiteľ karty dostane autorizáciu z banky za výdaje za uplynulý deň plavby.
Upozornenie: v prípade, že ste už v prvých 48 hodinách plavby urobili nákupy za viac ako 200 USD / EUR a Vami registrovaná suma bola nižšia, Vaša karta Costa môže byť dočasne zablokovaná. Ak sa tak stane, je potrebné úmerne navýšiť depozit.

Fajčenie

je povolené iba vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách, v Cigar Lounge (k dispozícii na väčšine lodí Costa) a v kajutách s balkónom.

Prepitné pre personál: 

je povinné, účtuje sa počas plavby automaticky na palubný účet alebo sa môže predplatiť vopred, pri rezervácii.
Aplikuje sa pre hostí od dovŕšených 15 rokov (na destináciách v tabuľke označených * od dovŕšených 13 rokov).
Pre deti od 4 do 14,99 rokov je to 50%  (na destináciách v tabuľke označených * deti od 4 do 12,99 rokov).
Pre deti od 6 mesiacov do 3,99 rokov sa prepitné neaplikuje.


Zníženie výšky prepitného nie je možné.

Servisný poplatok 15%

sa aplikuje na všetky na palube zakúpené nápoje a na služby v spa. Neaplikuje sa na výhodné nápojové a wellness balíčky, ak boli zakúpené pred plavbou.

Doprava do prístavu

Pre mnohé plavby v Stredomorí s odchodom z Janova a Benátok spoločnosť Costa Crociere poskytuje garantovanú autobusovú dopravu s odchodom z Viedne.  Služba je z dôvodu pandemickej situácie pozastavená.
Transfery v Taliansku z letiska - železničnej stanice do/z prístavov Civitavecchia/Rím a Savona (aktualizované 02.06.2021) 

Costa App Aplikácia Costa pre mobil: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.costa.mycosta&hl=en_US

MyCosta - online check in https://www.mycosta.com/login.html

 Informácie o cenách plavieb  

 

Video: Čím sú plavby Costa také unikátne?


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Costa Cruises

Dôležité upozornenie:

Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky, prípadne konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Costa Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

Costa Cruises venuje maximálnu pozornosť implementácii nových postupov a protokolov na všetkých úrovniach. S cieľom zabezpečiť svojim hosťom nezabudnuteľnú dovolenku v úplnom pokoji, v spolupráci so skupinou nezávislých vedeckých expertov vyvinuli protokol o bezpečnosti.

Costa Cruises dôsledne dodržuje bezpečnostné pokyny medzinárodnej asociácie plavebných spoločností (CLIA) a je zároveň prvou lodnou spoločnosťou, ktorá získala certifikát biologickej bezpečnosti od organizácie Rina.

 
Testovanie pred vylodením -
Spoločnosť Costa Cruises ponúka svojim hosťom možnosť antigenového alebo PCR testovanie pred vylodením - v súlade s jednotlivými národnými nariadeniami. Poplatok za Covid testovanie na palube lode je 40 EUR za osobu / hradí sa na mieste.
Termín na toto testovanie si musí hosť rezervovať počas plavby.
   • COVID testovanie prebehne do 72 hodín pred vylodením tak, aby cestujúci spĺňal podmienky pri návrate do svojej krajiny
   • antigénové test je k dispozícii bežne a bude ponúknutý ako prvá voľba. PCR test bude prioritne ponúkaný cestujúcim u ktorých je pri návrate domov miestnymi autoritami požadovaný práve PCR test.
• Vo všeobecnosti bude PCR testovanie umožnené na základe jeho aktuálnej dostupnosti.


Costa Safety Protocol


1. Pozornosť pri nalodení je venovaná každému hosťovi:
72 hod pred odchodom lode sa otvára online registrácia nalodenia. Okrem iného sa tu vyžaduje vyplniť dotazník s prehlásením o vašom zdravotnom stave. 
Čas nalodenia je rozložený, aby sa uľahčilo dodržiavanie pravidiel sociálneho dištancovania a zaistil bezpečný nástup na palubu.
V nástupnom termináli všetci hostia prejdú rýchlym zdravotným skríningom, zahrňujúcim kontrolu telesnej teploty a diagnostický test sterom na Covid-19.
2. Smart dovolenka: 
Ešte pred nalodením navštívte www.mycosta.com a zaregistrujte sa - ušetríte tak čas, aby ste sa nemuseli registrovať neskôr na lodi!
Využívanie QR kódov prostredníctvom vášho smartfónu znamená úplné digitálne zabezpečenie a zároveň aj menej zbytočného papiera!
Informácie o živote na lodi a o programoch získate rýchlo a jednoducho aj vďaka digitálnym obrazovkám a interaktívnym monitorom na palube, vyhradenému info kanálu na Tv vo vašej kajute, novej službe Call Me s pohodlnou osobnou asistenciou prostredníctvom palubného telefónu.
3. Viac priestoru pre každého: 
Počet hostí na palube bol znížený, aby sa uľahčilo sociálne dištancovanie a zaručila tak bezpečná a príjemná plavba.
Spoločné miestnosti a priestory na oddych boli prestavané tak, aby plne zodpovedali bezpečnostným normám a boli prístupné iba obmedzenému počtu ľudí súčasne.
V lodných priestoroch s vyššou premávkou sú umiestnené orientačné označenia a palubný personál vám pomôže ľahko sa pohybovať a udržiavať správne bezpečnostné vzdialenosti.
4. Bezpečnosť na palube: 
Tak ako na súši, aj na palube sa na verejných priestranstvách vyžaduje používanie ochranných masiek. Týmto spôsobom chránite svoje zdravie a zdravie svojich spolucestujúcich!
Na palube každej lode nájdete početné dávkovače dezinfekčných gélov na ruky.
Celá posádka je vybavená potrebnými ochrannými prostriedkami, aby mohla vykonávať svoju prácu podľa najvyšších zdravotných štandardov.
5. Stravovanie:
Reštaurácie sú upravené tak, aby rešpektovali pravidlá spoločenských odstupov. Z dôvodu zaistenia bezpečnosti hostia zdieľajú spoločný stôl iba so spolucestujúcimi ako z jednej rezervácie.
Raňajky a obed sa podávajú v hlavných reštauráciách bez zasadacieho a časového poriadku, v predĺženom časovom intervale.
Na stoloch v reštauráciách a baroch sú QR kódy, vďaka ktorým si skontrolujete denné jedálne a nápojové lístky priamo na vašom smartfóne. Na objednanie pri bare sa treba riadiť bezpečnostnými pokynmi.
6. Zábava Non Stop: 
Lodná spoločnosť predstavuje nové formy animácie a predstavenia, ktoré sa opakujú niekoľkokrát počas týždňa, aby mali všetci možnosť sa ich v bezpečnej forme zúčastniť.
Udržujte sa v kondícii v posilňovni, bavte sa v kasíne, relaxujte v kúpeľných wellness procedúrach alebo pri bazéne, v súlade s vyznačenými pokynmi a limitmi obsadenosti.
Detský klub Squok je niekoľkokrát za deň dezinfikovaný a je prístupný iba obmedzenému počtu osôb.
7. Exkluzívne výlety na pevnine:
Za účelom zdravia všetkých cestujúcich je výstup z lode v navštívených prístavoch možný iba zakúpením niektorej zo spoločnosťou ponúkaných exkurzií.
Organizované exkurzie Costa sú plne bezpečné: boli stanovili nové postupy na zabezpečenie sociálnych odstupov; a to vďaka obmedzenej veľkosti každej skupiny a používaniu jednorazových slúchadiel.
Autobusy sú dezinfikované po každom použití. Aj tu sa zaručujú bezpečné odstupy ich nižšou obsadenosťou. Je samozrejmosťou, že sprievodcovia počas exkurzií nosia ochranné masky.
8. Čistý vzduch a sanitizované prostredie:
Všetky verejné priestory sú dezinfikované niekoľkokrát denne novými dezinfekčnými metódami vrátane rozprašovačov zabíjajúcich vírusy.
Vaša kajuta taktiež podlieha každodennej dezinfekcii, ktorú vykonáva kvalifikovaný personál.
Vzduch, ktorý dýchate na palube lode, je veľmi kvalitný vďaka novým vysoko účinným filtrom. Lodné palubné ventilačné systémy poskytujú optimálne filtrovanie čerstvého vzduchu zvonka a minimalizujú tak cirkuláciu vnútorného vzduchu.
9. Ste v dobrých rukách
Všetci členovia posádky absolvovali špeciálne školiace kurzy týkajúce sa dodržiavania bezpečnostných protokolov a postupov.
Ak sa u niektorého z hostí objavia príznaky zdravotných problémov, členovia posádky sú vyškolení, aby okamžite reagovali stanovenými intervenčnými postupmi.
Všetci členovia posádky podliehajú denným kontrolám telesnej teploty a neustále sa sleduje ich zdravotný stav.
10. Zdravie hostí a posádky je v centre pozornosti:
Na všetkých lodiach Costa sa nachádza plne vybavené lekárske stredisko s profesionálnymi lekármi a kvalifikovaným a skúseným zdravotníckym personálom a je neustále aktualizované o najnovších zdravotných protokoloch a normách na boj proti šíreniu COVID-19.
 

Costa Cruises - katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Costa Crociere
 • Costa Smeralda Akcia

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia (Rím), Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 30. 07. 2021
  959 € vnútorné
  1 169 € vonkajšie
  1 299 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 959 €
 • Costa Deliziosa Akcia

  Costa Deliziosa

  Východné Stredomorie
  Z prístavu: Trieste, Taliansko - Do prístavu: Trieste, Taliansko
  Dátum odchodu: 31. 07. 2021
  909 € vnútorné
  1 089 € vonkajšie
  1 249 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 909 €
 • Costa Smeralda Akcia

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Savona, Taliansko - Do prístavu: Savona, Taliansko
  Dátum odchodu: 31. 07. 2021
  959 € vnútorné
  1 169 € vonkajšie
  1 299 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 959 €
 • Costa Smeralda Akcia

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Marseille, Francúzsko - Do prístavu: Marseille, Francúzsko
  Dátum odchodu: 01. 08. 2021
  939 € vnútorné
  1 149 € vonkajšie
  1 279 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 939 €
 • Costa Luminosa Akcia

  Costa Luminosa

  Východné Stredomorie
  Z prístavu: Trieste, Taliansko - Do prístavu: Trieste, Taliansko
  Dátum odchodu: 01. 08. 2021
  909 € vnútorné
  1 089 € vonkajšie
  1 249 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 909 €
 • Costa Firenze Akcia

  Costa Firenze

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Savona, Taliansko - Do prístavu: Savona, Taliansko
  Dátum odchodu: 01. 08. 2021
  699 € vnútorné
  909 € vonkajšie
  1 089 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 699 €
 • Costa Smeralda Akcia

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Barcelona, Španielsko - Do prístavu: Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2021
  939 € vnútorné
  1 149 € vonkajšie
  1 279 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 939 €
 • Costa Firenze

  Costa Firenze

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia (Rím), Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2021
  889 € vnútorné
  1 099 € vonkajšie
  1 279 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 889 €
 • Costa Smeralda Akcia

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Palma De Mallorca, Španielsko - Do prístavu: Palma De Mallorca, Španielsko
  Dátum odchodu: 03. 08. 2021
  939 € vnútorné
  1 149 € vonkajšie
  1 279 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 939 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti