Costa Crociere

 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

 

Taliansky šarm a extravagancia

Táto azda najpopulárnejšia európska lodná spoločnosť kombinuje európsku tradíciu a lákavé okruhy s klasickým talianskym dizajnom a štýlom.

Spoločnosť Costa Crociere bola založená v roku 1854 pod názvom „Giacomo Costa fu Andrea“. Nákladné lode zakladateľa Giacoma Costy zo začiatku prepravovali olivový olej a látky v oblasti Stredozemného mora. V roku 2000 bola zakúpená korporáciou Carnival. Jej lode odrážajú talianske dedičstvo a štýl v súhre s vymoženosťami, ktoré sú očakávané od moderných lodí 21. storočia.

Destinácie: Spoločnosť Costa patrí medzi populárne výletné linky v Európe, s pestrou paletou itinerárov najmä v Stredozemnom mori, Severnej Európe a Karibiku.  Ďalej ponúka jedinečné trasy v Indickom oceáne, ale aj v Ázii zo Singapuru a v Japonsku. 

Názov lodeTonážPočet
kajút
Hodnotenie kvality
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Costa Atlantica  85.700 t1.105iba pre ázijský trh20002019
Costa Deliziosa  92.600 t1.13020102018
Costa Diadema132.500 t1.8862014 
Costa Fascinosa114.500 t1.50720122018
Costa Favolosa114.500 t1.50720112018
Costa Fortuna102.587 t1.35420042018
Costa Firenze135.500 t2.116iba pre čínsky trh2020 
Costa Luminosa  92.600 t1.13020092017
Costa Magica102.587 t1.35420042017
Costa Mediterranea  85.619 t1.05720032017
Costa neoRomantica  57.100 t78919932017
Costa Pacifica114.500 t1.50720092017
Costa Serena114.147 t1.507iba pre ázijský trh20072015
Costa Smeralda183.900 t2.612nyr2019 
Costa Toscana183.900 t2.612nyr2021 
Costa Venezia135.500 t2.116iba pre čínsky trh2019 
Costa Victoria  75.166 t96419962018


Ubytovanie: Na výber sú vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom na more a  kajuty s balkónom. Kajuty sú rozdelené do dvoch tried: Classic a Premium. Okrem kajút je možné aj ubytovanie v kategórii Suite (v apartmánoch), ktoré prináša veľa výhod ako napríklad VIP check-in, služby osobného majordóma, každý deň čerstvé ovocie v apartmáne, župan, papuče, vlastnú vírivku a pod.

Stravovanie: večerné menu v hlavných reštauráciách sú pripravované v spolupráci so svetoznámym talianskym šéfkuchárom Brunom Barbieri (7 hviezdičiek Michellin počas svojej doterajšej kariéry). Tradične sa na nich nachádzajú talianske regionálne špeciality: cestoviny na rozmanitý spôsob, hydina a hovädzina, morské plody a autentická talianska pizza.
Pre hostí ubytovaných z kategóriách Suite, ako aj pre Diamante a Perla členov Costa klubu, je určená exkluzívna reštaurácia Club.
V prémiových reštauráciách (Samsara, Pummid'Oro, Tavola Peppanyaki) je potrebné rezervovať vopred a platí sa á la carte. ​
V kajutách je k dispozícii 24 hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Na lodiach Costa neo (neoClassica, neoRiviera a neoRomantica) je vstup na večeru voľný, od 18:30 do 22:30.
Automatický servisný poplatok 15 % k účtu sa pridáva na všetky zakúpené nápoje a extra služby.

Hostia a program: Hostia sú prevažne dvojice vo veku od 35 do 55 rokov; na väčšine okruhov tvoria až 80% Európania a z toho značnú časť Taliani. Na palube prevláda medzinárodná atmosféra a oznámenia, ako aj predtlačené informácie (lodné noviny, menu v reštauráciách, informácie o exkurziách a pod.) sú vo viacerých jazykoch.

Deti a mladí: Spoločnosť ponúka v cene plavby dobre organizovaný celodenný program pre deti a tínedžerov rozdelený do 4 vekových kategórií: Mini od 3 do 6 rokov; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 rokov. Pre každú skupinu sú denne pripravené adekvátne aktivity od 9 do 12h, od 15 do 18h a od 21 do 23:30h.
Rodičia môžu počas plavby bezplatne využiť aj dva večery na romantické chvíle vo dvojici, zatiaľ čo sa ich deti zúčastnia na organizovanom večernom bufete alebo na pizza párty s dozorom.

Dospelí: Plavba na lodi Costa je kombináciou amerického pohodlia a emócií Stredozemia. Mnohopočetný animačný personál pracuje usilovne na tom, aby každého dostal do správnej nálady. Costa Crociere je známa pre obľúbené tematické večery so zodpovedajúcimi večernými menu. Najznámejšou je Festa Italiana. Ďalej je to oslava Benvenuto A Bordo (Vitajte Na Palube) s kapitánom ako hostiteľom, White Party v bielom alebo Notte Tropical. 
Program dopĺňajú spoločné aktivity ako hry v bazéne, trivia  súťaže, bingo, lekcie tanca. Večery vypĺňajú predstavenia v divadle, živá hudba rôzneho druhu, diskotéka,  tanečné party a niekoľkokrát za plavbu aj polnočný „al fresco“ bufet.

Exkurzie: Všetky exkurzie sú garantované v anglickom (a v talianskom) jazyku – pre väčšinu exkurzií sú k dispozícii aj sprievodcovia v nemčine, španielčine, francuzštine a prípadne ruštine a portugalčine. 
To, či bude vami vybraná exkurzia organizovaná aj vo vami preferovanom jazyku, závisí od aktuálnej dostupnosti a počtu vopred prihlásených účastníkov v danej reči. Táto informácia je vždy potvrdená až na palube. V prípade, že sa vybraná jazyková verzia nepotvrdí, máte stále možnosť zúčastniť sa na tejto exkurzii v angličtine.

Fitness a oddych: Inšpirovaná starými Rimanmi, Costa kladie trvalý dôraz na wellness a relax. Samsara spa (kúpele) a salóny sú spravované spoločnosťou Steiner Leisure. Procedúry zahŕňajú množstvo masáží, telových zábalov a tvárovej kozmetiky. K dispozícii sú aj kadernícke služby a manikúra.
K dispozícii všetkým hosťom zdrama sú posilňovne so špičkovým tréningovým vybavením Technogym, bežecká dráha, základné kurzy fitness, bazény a vírivky. Lode Costa ponúkajú aj Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers' Association) clinics a golfovými exkurziami v niektorých prístavoch.

Dresscode: Počas 7-dňovej plavby sú spravidla 1 alebo 2 večery formálne. U mužov je vtedy odporúčaný tmavý alebo športový oblek a kravata. Počas ostatných večerov je postačujúce ležérne casual oblečenie, hoci džínsy sú do reštaurácií nevhodné, podobne ako aj krátke nohavice, flip-flops či tielko po šiestej hodine večer na verejných priestranstvách.

Fajčenie: Fajčenie je povolené iba vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách, v Cigar Lounge (k dispozícii na väčšine lodí Costa) a v kajutách s balkónom.

Oficiálna valuta: Oficiálna valuta na palube je Euro. Výnimkou sú plavby z prístavov v US, Južnej Amerike, Oriente a Ázii, kde je oficiálnou valutou americký dolár - bližsie info tu

Costa Cruises - Costa ClubVernostný program CostaClub má 6 členských úrovní: Ambra, Aquamarine, Corallo, Perla, Perla, Perla Oro a Perla Diamante. Body sú získavané za počet dní plavby (pri rezervácii kategórie Comfort, Samsara a Suite) a za extra zakúpené služby a produkty na palube.
Výhodami členstva sú špeciálne zľavy na vybraných plavbách, fľaša perlivého vína v kajute, suveníry na konci plavby, zľavy v lodných obchodoch a na spa procedúrach, či večere bez príplatku v špeciálnej reštaurácii.
https://www.costacruise.com/eu/costaclub/index.html
Costa Club

Úrovne a výhody členstva v CostaClub-e https://www.costacruises.com/costa-club/tier-benefits.html
Novinka: od 1.1.2019 môžete počet bodov za počet plavby zdvoj- alebo dokonca strojnásobiť, ak si plavbu rezervujete 91 a viac dní pred začiatkom plavby)!

Doprava do prístavu: Pre mnohé plavby v Stredomorí s odchodom z Janova a Benátok spoločnosť Costa Crociere poskytuje garantovanú autobusovú dopravu s odchodom z Viedne. Viac informácií nájdete tu.

Platba na palube: na lodiach Costa platí bezhotovostný systém platieb, prostredníctvom osobnej karty Costa, ktorú každý cestujúci dostane pri nalodení. Najneskôr do 48 hodín po nalodení je potrebné ju aktivovať na recepcii alebo v niektorom z na to určených automatov rozmiestnených na palube lode, podľa preferovaného spôsobu platby.
Možnosti platby:
Kreditnou kartou: Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptujú sa VISA Electron, Cirrus Maestro, predplatené (Prepaid), ani dobíjacie platobné karty. Aktivácia prebieha prostredníctvom automatov.
Debetnou kartou: iba talianske karty s logom PagoBancomat a iba na plavbách s EUR valutou
V hotovosti: Na registráciu je potrebné zložiť depozit v hotovosti vo výške 150 EUR / USD na osobu. Na Costa Diadema, Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Costa Fascinosa a Costa Mediterranea prostredníctvom Cash automatov, na ostatných lodiach priamo na recepcii.
Oficiálne informácie tu
Palubné účty prepojené s kreditnou kartou sa uhrádzajú vždy počas noci a majiteľ karty dostane autorizáciu z banky za výdaje za uplynulý deň plavby.
Upozornenie: v prípade, že ste už v prvých 48 hodinách plavby urobili nákupy za viac ako 200 USD / EUR a Vami registrovaná suma bola nižšia, Vaša karta Costa môže byť dočasne zablokovaná. Ak sa tak stane, je potrebné úmerne navýšiť depozit.

Prepitné pre personál: je povinné, účtuje sa počas plavby automaticky na palubný účet alebo sa môže predplatiť vopred, pri rezervácii.
Aplikuje sa pre hostí od dovŕšených 15 rokov (na destináciách označených * v tabuľke od dovŕšených 13 rokov).
Pre deti od 4 do 14,99 rokov je to 50%  (na destináciách označených * v tabuľke deti od 4 do 12,99 rokov).
Pre deti od 6 mesiacov do 3,99 rokov sa prepitné neaplikuje.


Zníženie výšky prepitného nie je možné.

Servisný poplatok 15% sa aplikuje na všetky na palube zakúpené nápoje a na služby v spa. Neaplikuje sa na výhodné nápojové a wellness balíčky, ak boli zakúpené pred plavbou.

Costa App Aplikácia Costa pre mobil: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.costa.mycosta&hl=en_US

MyCosta - online check in https://www.mycosta.com/login.html

V cene je zahrnuté: Bližšie informácie

V cene nie je zahrnuté:
•    Nápoje okrem tých z automatov v bufetovej reštaurácii – je možné objednať si vopred nápojové balíčky
•    Prepitné (bližšie info vyššie) - platí sa v posledný deň plavby alebo vopred pri rezervácii
•    Kyvadlová doprava v prístavoch a fakultatívne výlety - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie
•    Stravovanie v prémiových reštauráciách
•    Osobné výdaje na palube (osobný tréner, spa, kaderníctvo, čistiareň, internet, telefón, minibar v kajute...)
•    Doprava do/z prístavu nalodenia - vylodenia
•    Komplexné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach zakúpenia
•    Víza (ak sú potrebné)

Video:

Costa Cruises - katalógy:

Informatívne materiály:

Plavby spoločnosti Costa Crociere
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 06. 12. 2020
  341 € vnútorné
  419 € vonkajšie
  491 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 341 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 06. 12. 2020
  249 € vnútorné
  299 € vonkajšie
  349 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 249 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: Neapol, Taliansko - Do prístavu: Neapol, Taliansko
  Dátum odchodu: 07. 12. 2020
  409 € vnútorné
  499 € vonkajšie
  589 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 409 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Stredomorie
  Z prístavu: Cagliari, Taliansko - Do prístavu: Cagliari, Taliansko
  Dátum odchodu: 09. 12. 2020
  409 € vnútorné
  499 € vonkajšie
  589 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 409 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Stredomorie
  Z prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko - Do prístavu: Civitavecchia / Rím, Taliansko
  Dátum odchodu: 10. 12. 2020
  249 € vnútorné
  299 € vonkajšie
  349 € s balkónom
  Dĺžka: 3 noci
  Cena od: 249 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Z prístavu: La Spezia, Taliansko - Do prístavu: La Spezia, Taliansko
  Dátum odchodu: 11. 12. 2020
  499 € vnútorné
  609 € vonkajšie
  729 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 499 €
zobraziť ďaľšie plavby tejto spoločnosti