Rezervácia plavby

 

Potvrdenie rezervácie

Nezáväzná rezervácia, tzv. opcia (zablokovanie vybranej kajuty a ceny), je možná iba na 24 hodín až niekoľko dni a v niektorých prípadoch nemusí byť k dispozícii.
K potvrdeniu rezervácie je potrebné dodať osobné údaje o všetkých účastníkoch, podpísať zmluvu a uhradiť zálohovú platbu. Doplatok je potrebné uhradiť najčastejšie do 40 dní pred odchodom, ale môže to byť aj skôr, podľa podmienok konkrétnej lodnej spoločnosti.
Vo výnimočných prípadoch, najmä ak sa jedná o špeciálnu akciovú ponuku alebo o rezerváciu krátko pred odchodom, môže byť požadované uhradenie 100 % ceny už pri potvrdení rezervácie.

Potrebujem cestovné poistenie?

CK ONEWORLD Travel s.r.o. - LuxusnéPlavby jednoznačne odporúča uzavretie komplexného cestovného poistenia. Pokiaľ máte celoročné poistenie, uistite sa, že platí pre všetky navštívené krajiny a že okrem tradičného zdravotného poistenia zahŕňa aj odškodnenie v prípade zmeškania cesty, straty batožiny a podobne, ale najmä poistenie v prípade storna. Od momentu uzavretia zmluvy platia jasne stanovené storno podmienky a čím viac sa blíži dátum odchodu, tým je prípadné zrušenie cesty drahšie. Cena poistenia závisí od destinácie, dĺžky plavby a od celkovej ceny plavby.

V CK ONEWORLD Travel s.r.o. - LuxusnéPlavby už viaceré roky využívame kvalitné a spoľahlivé služby Európskej cestovnej poisťovne a radi vám ponúkneme podrobné informácie o možnostiach komplexného poistenia alebo o doplnení vášho už existujúceho cestovného poistenia.

Tehotenstvo

Všetky hlavné lodné spoločnosti majú rovnakú rovnakú podmienku nalodenia v prípade tehotenstva (odporúčame overiť v našej CK): hosťom je dovolené plaviť sa do 23. týždňa tehotenstva. Po tomto termíne plavba nie je povolená. Pri nalodení sa vždy požaduje potvrdenie od ošetrujúceho lekára (nestačí tehotenská knižka).

Možnosti platby

Bankovým prevodom cez Internet banking - Jednoduchý, rýchly, bezpečný a bezplatný spôsob úhrady z pohodlia vášho domova alebo kancelárie. Ak máte účet v Tatra banke, vaša platba nám bude pripísaná v priebehu niekoľkých minút. Prevod medzi dvoma rôznymi bankami môže trvať až 2-3 pracovné dni.
Platbou v hotovosti na pobočke Tatra banky - Ak je pre vás pohodlnejšie zaplatiť dovolenku vložením hotovosti na účet našej banky, tu nájdete prehľad pobočiek Tatra banky, kde môžete vložiť platbu priamo na náš účet. Aj v tomto prípade bude prevod uskutočnený v priebehu niekoľkých minút.
Platbou v hotovosti priamo v našej CK - príjem hotovosti v našej kancelárii je dočasne pozastavený .

Osobné údaje

Na potvrdenie rezervácie lodné spoločnosti požadujú tieto osobné údaje:
• Plné meno a priezvisko  / Dátum a miesto narodenia všetkých spolucestujúcich.
• Emailový a telefonický kontakt aspoň na jednu cestujúcu osobu z rezervácie (uvádza sa najčastejšie cestujúci, ktorý figuruje v zozname ako prvá  / hlavná osoba, na koho je rezervácia evidovaná),

Ostatné osobné údaje môžete dodať aj neskôr, v každom prípade však aspoň niekoľko týždňov pred odchodom, inak nemôžu byť vystavené cestovné doklady!
• Osobný doklad totožnosti - cestovný pas všetkých spolucestujúcich: Číslo dokladu, dátum a miesto jeho vydania, dátum ukončenia platnosti. Na plavby v rámci krajín EU je postačujúci aj občiansky preukaz. V každom prípade osobný doklad musí byť platný ešte minimálne 6 mesiacov po dátume ukončenia cesty! 
• Adresa bydliska
• Emergency kontakt = kontakt pre prípad núdze; blízka osoba na pevnine, nie spolucestujúci. Meno a priezvisko + telefónne číslo.

Spracovanie vašich osobných údajov je podľa Zásad GDPR o spracovanie osobných údajov - bližšie informácie TU

Zakúpenie služieb a výhodných balíčkov vopred: nápoje, internet, spa, fotografie, fakultatívne výlety. 

Väčšina lodných spoločností ponúka možnosť pred-zakúpenia nápojov, internetového pripojenia, masáží a fakultatívnych výletov. Táto možnosť je takmer vždy cenovo zvýhodnená proti rovnakým produktom zakúpeným priamo na palube.

V prípade nápojov ide buď o tzv. All Inclusive balíčky s cenou na deň a osobu alebo o druhové či tematické balíčky, napr. Vínový, Pivový, Kávový, Soft Drinks či Minerálky... vo forme kupónov, ktoré sa potom vymenia za určené nápoje priamo v reštauráciách či baroch na palube.

Včasná rezervácia exkurzií však nemusí byť výhodná iba finančne – v prípade niektorých prístavov (ako napr. Santorini) či určitých tradične vysoko žiadaných atrakcií alebo tematických výletov sa vám môže stať, že niektoré exkurzie môžu byť vypredané už pred začiatkom plavby.
 

Cena Internetových balíčkov vás možno trochu prekvapí – jedná sa o vyššie sumy než bežné paušály na pevnine, čo je zapríčinené tým, že spojenie na lodiach je sprostredkované cez satelity.

Vopred sa dajú rezervovať i večere v prémiových reštauráciách alebo špeciálne prekvapenia, ako napríklad narodeninové torty, romantické balíčky, kytice do kajuty a pod.

O konkrétnych možnostiach pred-zakúpenia extra služieb pre vami zvolenú plavbu vás v CK ONEWORLD Travel s.r.o. - LuxusnéPlavby ochotne informujeme a radi vám poradíme s výberom.